Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Galeri İletişim
Lütfen Detaylar için Tıklayınız >>>
Faaliyetler
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

ŞİŞLİ CAMİİ ŞERİFİ VAKFI kurulduğu 1973 yılından itibaren ilk yıl 65 öğrenciye karşılıksız BURS vermeye başlamış ve bu sayı giderek artmış , son olarakda 01 Ekim 2022 tarihinden 2023 Haziran arihine kadar geçerli olmak üzere bursiyer sayısının 62 ve burs miktarınında 750 TL olması kararlaştırılmıştır . Bu sayıda ilahiyat fakülteleri ve diğer fakülteler yarı yarıya yer almışlardır

Vakfımız bugüne kadar Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencisine okul hayatı süresince burs vermiştir. Buna ilaveten Türk Eğitim Vakfı aracılığı ile de İlahiyat fakültelerinde okuyan 28 öğrenciye de burs verilmektedir.

Vakfımız yönetiminin amacı bu bursları her sene gerek bursiyer sayısı ve gerekse burs miktarı olarak her yıl bir öncekinden daha da arttırarak devam ettirmekdir.

1995 yılında hayır amaçlı faaliyete geçen ve ayrı bir tüzel kişilik olan -Şişli Aşevi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği- nin de giderleri hayırsever dernek yöneticilerinin yanında önemli ölçüde vakfımız tarafından karşılanmaktadır. Bu vesile ile dar gelirli 230 kişiye iki öğün 3 çeşit yemek verilmektedir.

Yine 1995 yılından itibaren her yıl Ramazan ayı boyunca giderleri camii cemaatimizden hayırsever kişilerce karşılanmakta olan gelenekselleşmiş İFTAR yemekleri camii avlumuza kurulan sofralarda verilmektedir.Bu iftar yemeklerimiz herkese açık olup, yaklaşık her akşam 1000 civarında vatandaşımız bundan istifade etmektedir.
 
Camimiz bünyesinde Diyanet İşleri Başkanlığı müfredatına uygun olarak yaz döneminde öğrencilere kış döneminde ise cami cemaatine KURAN Meali, Hadis ve İslam İlmihali konularını ihtiva eden kurslar verilerek toplumumuzun yetkili ağızlardan sağlıklı bilgiler edinilmesi sağlanmaktadır.
 
ŞİŞLİ CAMİİ ŞERİFİ VAKFI 903 SAYILI KANUNA TABİ
VAKIFLARA AİT GAYRİMENKUL BİLGİ FİŞİ
 
 
 
 
GAYRİMENKULLERİN BULUNDUĞU YER
SIRA
NO:
İLİ İLÇESİ MAHALLE KÖYÜ CADDE SOKAK
KAPI
NO:
BİNA ADETİ
1 İST. ŞİŞLİ MEŞRUTİYET  MERSİNLİ AHMET SK 7/3 1 DAİRE
2 İST. ŞİŞLİ MERKEZ BÜYÜK DERE CAD 1
CAMİİ VE ÜC KATLI EKBİNASI
3 İST. ŞİŞLİ MERKEZ PROF.N.ÖKTEM 17 7 DAİRE
4 İST. ŞİŞLİ MERKEZ İSKENDEROĞLU SK. 6 11 DAİRE
5 İST. ŞİŞLİ MERKEZ HASAT SK. 1 6 DAİRE
6 İST. ŞİŞLİ MERKEZ
HASAT SK.
1 8 DÜKKAN
7 İST. ŞİŞLİ MERKEZ HASAT SK. 3 10 DAİRE
8 İST. ŞİŞLİ MERKEZ HASAT SK. 3 20 DÜKKAN
9 İST. ŞİŞLİ MERKEZ
FIRIN SK.
8 1 DÜKKAN
10 İST. BEYOĞLU P.HASAN ALÇAKDAM SK. 8 1 DAİRE
11 İST. FATİH ŞEYH RESMİ MUKARRİR SK. 3 4 DAİRE
12 İST. EMİRGAN MİRGÜN FISTIKLIBAĞ CAD. 1 4 DAİRE
13 İST. EMİRGAN MİRGÜN FISTIKLIBAĞ CAD. 1  
14 İST. ŞİŞLİ MEŞRUTİYET MERSİNLİ AHMET SK. 7/3 1 DAİRE
15 İST. ŞİŞLİ MERKEZ HANIMEFENDİ SK. 78 7 DAİRE